Otázky a odpovede

 Priestor pre vaše otázky. Otázky môžete poslať kliknutím na  - Prihlášky a kontakt, alebo taijiclub@taijiclub.sk

 

Predmet: zacatie cvicenia

Text:
Dobry den, uvazujem o zacati cvicenia tai.ci a ci-kung. V Bratislave je viac klubov, mohli by ste poradit, ktory a preco si vybrat? Odporucili by ste zacat s tai-ci alebo ci-kung, alebo oboje, ako ponukate?

Dakujem za odpoved vopred.

S pozdravom,

Michal Buci

 

Dobrý deň,

v Bratislave je viac učiteľov tai chi a chi kung. 

Rovnako, ako pri iných činnostiach, platí: ak dvaja robia to isté, nikdy to nie je, to isté.

Každý vkladá do práce kus seba, pokiaľ ju robí oduševnelo. Pozrite si, nakoľko Vám vyhovuje osobnosť toho, kto učí. A mali by ste vedieť, aký máte cieľ, čo chcete dosiahnuť. A či Vám k cieľu, môže osobnosť a charizma učiteľa, ktorého ste si vybrali, napomôcť. Potom už záleží iba na Vás.  

Ak sa dáte do tej práce u nás, budete pracovať v menšej skupine. Tai chi aj chi kung a meditácia je o trpezlivosti, vytrvalosti, sústredenosti, pokore. Meditácia v pohybe. Vnútorný štýl a vnútorná práca. Dôraz  kladieme na zdravotné účinky, schopnosť relaxovať, odbúravať stres a zvládať emócie a na sebapoznávanie a sebarozvoj, prácu s mysľou, koncentráciu, duševnú rovnováhu. Zlepšujete si nielen fyzickú kondíciu, ale aj to, ako sa cítite. Odbúravate vaše psychosomatické a mnohé ďalšie ťažkosti, ktoré tu nebudem rozpisovať, každý si rieši to svoje a cvičenia mu napomáhajú.   

A čo je môj osobný vklad, ako učiteľa, čím sa odlišujú tréningy, ktoré vediem?  Cvičeniam a ich účinkom, sa venujem viac ako 20 rokov. Počas tréningov uplatňujem tiež všetky svoje znalosti a schopnosti človeka so silnými  životnými skúsenosťami a spirituálnym poznaním, hlbokým vnímaním a cítením ľudskej duše a mysle a  bohatými skúsenosťami terapeuta, so zameraním na sebapoznávanie, zvládanie emócií, meditačné cvičenia s terapeutickými účinkami,  terapie uvoľňovaním blokád. Milujem tie cvičenia a veľmi mi pomohli, stali sa súčasťou môjho životného štýlu, ako aj všetko ostatné, čo som hore vymenovala. Rovnako môžu moje skúsenosti, ktoré na tréningoch a seminároch odovzdávam zlepšiť kvalitu života aj všetkým ostatným, pokiaľ budú mať dostatočné odhodlanie, vytrvalosť, pokoru  a seba disciplínu.

A čím začnete, tai chi alebo chi kung. Naše tréningy obsahujú jedno aj druhé.  

Viac informácií nájdete na webstránke.

Viera Spring