STRES MANAŽMENT & tai chi, chi kung a meditácia

13.02.2017 00:00

 

 

     Rýchle tempo, silný pocit zodpovednosti, tlak prostredia a pocitov nedostatku času, či čohokoľvek, čo potrebujeme pre každodenný život,  vyvolávajú a hromadia v nás stres. Nie je novinkou, že nadmerný stres je príčinou  mnohých nepriaznivých prejavov, ako únava, nesústredenosť, stiesnenosť, oslabená imunita, problémy s dýchaním a tráviace  a  psychosomatické  ťažkosti. Silná záťaž a hromadenie vnútorného napätia a stresu vedú neskôr k vážnejším srdcovo cievnym ochoreniam, ale aj mnohým ďalším ťažkostiam a nepriaznivo pôsobia na celý  organizmus a kvalitu osobného aj profesného života.

      V dnešnom civilizovanom svete, s jeho neustále narastajúcim tempom, sa stresujúcim faktorom nevyhnete. Preto je veľmi dobré hľadať účinné prostriedky, ktorými môžete jeho nepriaznivé vplyvy  eliminovať, a tak sa chrániť. Taiči, chi kung a meditácia ale aj ďalšie relaxačné a dychové cvičenia, ktorým sa venujeme pre vnútornú pohodu a zdravie, je skvelým a  overeným spôsobom psychohygieny a odbúravania vnútorného napätia a stresu.  Cvičením taiči  získate schopnosť  zrelaxovať, a to aj  v krátkom čase. Naučíte sa obnovovať  a udržiavať  vnútornú rovnováhu, čo znamená aj jednoduchšie zvládať záťažové situácie a zachovať si alebo rýchlejšie obnoviť vnútorný pokoj. Cvičíte pre radosť, regeneráciu, zdravie a vaše vitálne sily, pocit spokojnosti a harmónie  budú narastať.

      Načo odkladať rozhodnutie? Pripravili sme víkendový pobytový seminár od 7. do 9. 4. 2017 v Harmónii. Bude to víkend praktických tréningov pre úplných začiatočníkov aj pokročilých ako pracovať s telom a mysľou, uvoľňovať napätie a emočné nánosy pre dobré zdravie a dobrý život a cítiť sa dobre.

 

Alebo sa zapojte do pravidelných  tréningov každú stredu večer v Bratislave na Narcisová 5.

Začnite práve teraz, ak chcete, pozvite aj priateľov pre zdieľanie a obohaťte svoj život o nový rozmer. Nové kurzy tai chi a chi kung budú prebiehať každú stredu večer. Tréningy taichi a chikung   

V prípade, že Vám nevyhovuje čas, alebo nie ste typ pre skupinovú prácu, môžete si dohodnúť individuálne hodiny, na ktorých sa budete učiť, ako účinne pracovať so stresom a zvládať silnú žáťaž,  ako predísť prepracovanosti alebo "vyhoreniu", ako v kratšom čase zregenerovať a obnoviť svoje vitálne sily, ako zachovať vnútornú rovnováhu, a to pomocou relaxačných cvičení, dychových cvičení, tai chi a chi kung. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Žite dobrý život a cíťte sa dobre

Mgr. Viera Spring   viac na      Individuálny tréning a poradenstvo